Bolest prsou v těhotenství – Jak jí zmírnit?

Trápí vás bolest prsou? V těhotenství jde o zcela obvyklý problém, poradíme vám, jak si od nepříjemné bolesti ulevit!

Větší citlivost, otékání a bolest prsou patří k příznakům těhotenství. Jde o zcela přirozený jev, který ovšem lze minimalizovat. Stačí dodržovat několik chytrých tipů!

Proč prsa bolí?

Existuje hned několik věcí, které bolestivost ňader ovlivňují. Hlavní je samozřejmě rychlý nárůst a změna tvaru prsou, které se tak připravují na svůj úkol, tedy kojení. Nárůst velikosti prsou se může pohybovat od jedné až po 3 a více konfekční velikosti, záleží na genetických predispozicích dané ženy.

V důsledku rychlého růstu a změny tvaru se stávají prsa citlivější, nateklejší a bolestivější.

Co proti bolesti prsou dělat?

První věcí je změna spodního prádla!

Pokud si chcete od bolesti prsou ulevit, je třeba je obléknout do padnoucího spodního oblečení. I když jste teprve v období těhotenství můžete si koupit podprsenku kojící, která je přizpůsobená citlivým prsům a poskytuje tak maximální pohodlí během dne i noci.

Díky správně padnoucí mateřské či kojící podprsence bude pohyb prsou minimalizován a s tím se tak zmírní i dráždění a bolest prsou samotných.

Spát v podprsence také pomáhá!

Bolest prsou někdy způsobí špatné spaní. Pořízením bezešvé mateřské podprsenky získáte příjemnou podporu, zamezíte pohybu prsou a získáte opět tvrdé spaní bez bolesti.

Teplá terapie a masáž

Proud teplé vody uklidňuje a také ulevuje od bolesti, vyzkoušejte vodní masáž teplou vodou.. Uvidíte, zda vás tepelná terapie nadměrné citlivosti prsou zbaví. Pokud je vám teplá voda nepříjemná, či vás masáž ještě více bolí, pak vyzkoušejte jiný z našich tipů!

Solit málo nebo vůbec!

Nadměrný příjem soli způsobuje zadržování vody v těle, která pak způsobuje otoky a bolest.

Obklady jsou příjemné!

Pomoc vám mohou i teplé či naopak studené obklady, které si přiložíte na prsa. Vyzkoušet můžete i speciální prsní zklidňující polštářky s gelem, který lze zchladit či naopak ohřát.